Yönetim Danışmanlığı Çalışmalarımız Sürüyor


Tefekkür Danışmanlık, İstanbul'da faaliyet gösteren bazı sağlık kuruluşlarına, tıbbi cihaz üretim firmalarına ve bazı sivil toplum kuruluşlarına yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

 

Bu cümleden olarak, İstanbul Üsküdar ve Ümraniye’de faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarına Danışmanlık çalışmalarımız kapsamında; Hastane yöneticilerini kapsayan; iki adet eğitim semineri ile  personelin görev ve sorumluklarını kapsayan bir adet seminer verilmiştir.

 

Hastane yöneticileri için Hukuk Rehberi hazırlanıp sunulmuş, Sağlık Bakanlığı’nın 400 sahifelik kitabı incelenerek Hastane için  Kalite Yönetimi İlkeleri özetlenip sunulmuştur.

 

Diğer yandan tıbbi cihaz üretim sektöründe 13 yıldır faaliyet gösteren Biyomekatronik Şirketine Yönetim Danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

 

Biyomekatronik Şirketi, Türkiye’de üretilmeyen tıbbi cihazların ve laboratuvar cihazlarının üretimini sağlamaktadır. Firma, Türkiye’de kan grubu test kiti üreten 5 firmadan biridir.2013'te ilk test kiti üreten şirket, İngiltere ve Pakistan'a laboratuvar cihazları  satışı yapmaktadır.

 

Şirket, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Teknopark kapsamında otoanalizatör üretimine başlamıştır. Bu cihaz, kan grubu tayini için kullanılan bir cihazdır.Güncel Haberler